Wzmacniacz Struss R550 ............. UWAGA! dot. wzmacniaczy R500. Firma nie serwisuje wzmacniaczy R500 sprzedawanych w drugim obiegu (w szczególnoœci Allegro), brak dokumentacji i wsparcia technicznego. Są to w 100% niudolnie naprawiane wzmacniacze po zabiegach DIY. Ponadto wzmacniacze złożone zostały 8 lat temu jako prototypowe, każdy inny. Pełnowrtoœciowe produkty to R550

Nowej generacji wzmacniacz STRUSS R550 oferuje wyjątkowo dynamiczne, detaliczne, ale jednocześnie naturalne brzmienie pozbawione "naleciałości" urządzeń tranzystorowych. Marzeniem Głównego Konstruktora Struss Amplifiers było uzyskanie efektu "live" w warunkach domowych. Wieloletnia praca nad wzmacniaczem STRUSS R550 przyniosła spełnienie marzeń i efekt muzyki na żywo z określonym zestawem towarzyszącym został osiągnięty. Powyższą opinię potwierdzają liczni już posiadacze wzmacniacza STRUSS R550. Bardzo dobre recenzje wzmacniacz zebrał również od Russella Kauffmana (Morel Europa), który stwierdził, że na dzień dzisiejszy jest to najlepszy i najmocniejszy wzmacniacz na świecie (dual mono). Opinię taką wystawił podczas wielogodzinnych testów na szczytowych głośnikach Morel "Fat Lady".

Wzmacniacz STRUSS R550 nie posiada własnych cech, wzmacnia dokładnie to, co mu podano i oddaje wszystko, na co stać zestawy głośnikowe. Rozwiązania techniczne są własnością firmy i zostały zastrzeżone licznymi patentami. Tor wzmocnienia to w pełni zbalansowany układ zasilany kondensatorami elektrolitycznymi o łącznej pojemności 176 000 uF i dwoma toroidalnymi transformatorami o mocy 2,0 kW (2,8 kW peak), każdy ekranowany magnetycznie i elektrostatycznie. Do tradycji firmy należy zaliczyć fakt, iż w układzie wzmocnienia nie zastosowano ani jednego tranzystora bipolarnego.

Surrealistyczne wzornictwo też nie jest kwestią przypadku - połączono piękno zwartej konstrukcji z grafiką jednego z najbardziej utytułowanych w historii powojennej Polski artystów, twórcy wybitnych surrealistycznych dzieł współczesnej sztuki.

Firma STRUSS AMPLIFIERS wprowadzając na rynek nowy swój wzmacniacz STRUSS R550 udowadnia, że w Polsce można zaprojektować i wyprodukować najmocniejszy wzmacniacz na świecie (2 monobloki).

PARAMETRY TECHNICZNE - dotyczą jedynie wzmacniacza R550

Moc sinusoidalna/muzyczna: 2 x 500 W/8 Ω, 2 x 1000 W/4 Ω (norma DIN 45500)
Minimalne obciążenie: 0,5 Ω (chwilowe)
Zniekształcenia THD: 0,05 % przy mocy 1 W, 0,025 % przy mocy 480 W - obciążenie 8 Ω
Pasmo przenoszenia: 5 Hz - 500 kHz +/- 0,05 dB/ 1 W/ 8 Ω
Odstęp sygnał/szum: 145 dB (IHF - A)
Dynamika: 140 dB
Wejścia: 4 x uniwersalne - RCA, XLR (zbalansowane), separowane CD - RCA, wyjście napięciowe dla zewnętrznych urządzeń
Układ zabezpieczeń: zaawansowany przed zwarciem głośników i pojawieniem się napięcia stałego na wyjściu
Sygnalizacja "peak": zbliżanie się sygnału wyjściowego do maksymalnego
Transformatory: 2 x toroidalne, izolowane magnetycznie i elektrostatycznie o mocy 2000 VA każdy
Zdalne sterowanie: kod RC5 (volume)
Pobór mocy: 200 VA - 3 000 VA (peak)
Praca w klasie A: 2 x 50 W
Masa netto: 54 kg
Wymiary: 530,3 x 153 x 430 mm
Wzmacniacz spełnia wszelkie wymogi i normy obowiązujące w UE
Gwarancja producenta: 36 miesięcy

Wszelkie prawa do znaku towarowego, wzorów produktów i rozwiązań technicznych są zastrzeżone i chronione odpowiednimi patentami.
Publikacja materiałów zawartych na stronach Struss Amplifiers dopuszczona jest jedynie za zgodą właściciela.
Copyrights © Struss Amplifiers 2011    Design by Studio Truso™ 2011